Logo zawiera zestaw zdjęć dotyczący historii wojskowej Włoch z okrętami, samolotami pojazdami i żołnierzami wojsk ale także zdjęcie powieszonego Mussoliniego a na logo naniesiony jest herb Królestwa Italii.

“Who does not respect and not value your past is not worthy of respect, present or future rights to.” Marshal Józef Piłsudski „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

Reklama

b_119_169_16777215_00_images_Rek1_V_Victoria_sylwetkiV_utah2.jpg

Sierżant z 8. pułku 4. Dywizji Piechoty ''Ivy'' z plaży ''Utah''. 4. Dywizja była pierwszą amerykańską jednostką - wyłączając spadochroniarzy - która wylądowała na kontynencie. Plażę ''Utah'' szybko opanowano ze względu na słaby niemiecki opór, jednak ''Ivy Division'' została rzucona do walki najpierw o półwysep Cotentin, a następnie o port w Cherbourgu.
 
Zdjęcia udostępniło Stowarzyszenie Historyczne "V for Victory"
 
 
Sierżant umundurowany jest w niewidoczny na zdjęciu komplet wełniany, złożony ze spodni wełnianych M37 i koszuli M34, na które ma założony mundur drelichowy HBT, który w US Army służył jako odzież robocza. Na mundurze nosi on kamizelkę Assault Vest. Wydano je poszczególnym jednostkom, w tym 4. DP, na czas lądowania i nie były one szczególnie lubiane przez żołnierzy ze względu na niewygodę noszenia. Oprócz tego, żołnierz ma na nogach buty Service Shoes i opinacze M38. Widocznym elementem wyposażenia, charakterystycznym dla D-Day, jest gumowa torba M7 na maskę przeciwgazową. Torby te noszono na klatce piersiowej i również nie były lubiane przez żołnierzy, dlatego plaże tuż po wylądowaniu były usłane tymi torbami. 
 
Wyposażenie stanowi hełm stalowy M1 z siatką, pas pistoletowy M36, z niewidoczną kaburą M16, ładownica M12 do pistoletu Colt, opatrunek, nożyce do cięcia drutu oraz torba amunicyjna GP Bag.
 
Wyposażenie uzupełniają: manierka M42 wraz z kubkiem i pokrowcem, opatrunek w pokrowcu M24, saperka M10 w pokrowcu oraz ładownica do pistoletu maszynowego Thompson. Uzbrojenie stanowią: pistolet maszynowy Thompson M1928A1, pistolet Colt M1911A1 oraz nóż M3 w pochwie M6.
 
 
b_300_0_16777215_00_images_Rek1_V_Victoria_sylwetkiV_utah1.jpgb_300_0_16777215_00_images_Rek1_V_Victoria_sylwetkiV_utah2.jpgb_300_0_16777215_00_images_Rek1_V_Victoria_sylwetkiV_utah3.jpg
 
 
 

 

 
 
 

Czytaj więcej na Facebook o Stowarzyszeniu Historycznym "V for Victory" / Per saperne di più

 Jeśli chcesz odwiedzić stronę Facebook Stowarzyszenia Historycznego "V for Victory" kliknij na przycisk powyżej.

 

Dowiedz się więcej na stronie WWW o Stowarzyszeniu Historycznym "V for Victory" / Per saperne di più

 Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej odwiedź stronę WWW Stowarzyszenia Historycznego "V for Victory" kliknij na przycisk powyżej.

 

Kliknij tu, jeśli chcesz odwiedzić forum Stowarzyszenia Historycznego "V for Victory" / Per saperne di più

 Możesz nawiązać kontakt z rekonstruktorami Stowarzyszenia Historycznego "V for Victory" na ich forum kliknij na przycisk powyżej.

 

 

Czytaj włoski ekwipunek

Czytaj polski ekwipunek

Czytaj ekwipunek na świecie